Уряд реформував управління БЕБ у Києві та області. Що зміниться

Детектив Бюро економічної безпеки вилучає з вантажівки електроніку, що була ввезена в Україну без сплати митних платежів, лютий, 2023 р. Фото: БЕБ

Кабінет міністрів ліквідував Територіальне управління Бюро економічної безпеки у Києві та Київській області. Натомість створено два окремих підрозділи. Один працюватиме по Києву, інший — по Київській області.

Про це повідомляється на офіційному сайті БЕБ.

Як зазначається, окреме функціонування територіальних управлінь дозволить ефективніше організувати роботу органів досудового розслідування, забезпечити рівномірне навантаження на органи прокуратури, що здійснюють нагляд під час проведення досудового розслідування.

Таким чином в Україні функціонуватиме 8 територіальних управлінь Бюро економічної безпеки: на Волині, Закарпатті, у Києві, Київській області, Львові, Одесі, Полтаві, Чернівцях.

На Бюро покладено завдання:

  • оцінювання ризиків і загроз економічній безпеці держави;
  • ініціювати внесення змін до нормативно-правових актів задля усунення передумов створення схем протиправної діяльності у сфері економіки;
  • розслідування кримінальних правопорушень, що посягають на функціонування економіки держави;
  • виявлення та розслідування правопорушень, пов'язаних з отриманням та використанням міжнародної технічної допомоги;
  • складення аналітичних висновків і рекомендацій для державних органів з метою підвищення ефективності регулювання відносин у сфері економіки.

Що відомо про діяльність Бюро економічної безпеки

У лютому 2023 року керівника Територіального управління Бюро економічної безпеки Києва та Київській області відсторонили від виконання обов’язків через службове розслідування за підозрою в хабарництві.

Кабінет міністрів 11 квітня звільнив директора Бюро економічної безпеки України Вадима Мельника. Повідомляється, що посадовець сам написав заяву на звільнення за станом здоров'я.

20 серпня 2021 року Кабінет міністрів обрав головою Бюро економічної безпеки (БЕБ) голову Державної фіскальної служби Вадима Мельника.

Верховна рада ухвалила у 2021 році законопроєкт №3959-1 "Про внесення змін до адміністративного та кримінального законодавства щодо запровадження діяльності Бюро економічної безпеки України".

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua