Забруднення Десни: на Київщині встановили ще дві аераційні установки для очищення води, працюють цілодобово

На Десні в цілодобовому режимі працюють аераційні установки. Telegram/Держводагентство

На річці Десна нижче гирла річки Любич, поблизу села Літки Броварського району Київської області встановили ще дві аераційні установки. Моніторинг екологічного стану води триває цілодобово.

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція України.

Установки працюють по всій ширині річки завдяки потужному дизельному компресору. По дну річки Десна прокладено повітряну магістраль із пластику довжиною 100 м, яка перекриває основне русло річки для аерації.

"Компресор штучно насичує воду киснем, що прискорює процес окислення органічних речовин та сприяє природному очищенню річки. Аераційні роботи проводяться майже безперервно", — йдеться у повідомленні.

У Держекоінспекції також розповіли, що нині аераційні установки в Київській області працюють у трьох локаціях: у селах Літки та Пухівка Броварського району, а також у селі Пірново Вишгородського району.

Три аераційні установки на Десні у Київській області встановили кілька днів тому. Як розповіли у Держводагентстві, додатковий кисень від аерації підвищить самоочисну властивість річки, пошкодить концентрацію забруднення та допоможе рибі перебути критичний період.

Ще таких чотири установки успішно працюють на Десні у Чернігівській області.

Як раніше повідомляли у Міндовкілля, забруднення Десни вже менш концентроване, якість води у Києві залишається в нормі. За даними Київводоканалу та оцінками науковців, очисні споруди Київводоканалу справляться із забрудненням у разі його доходження до точок водозабору. Тож якість води у кранах споживачів не зміниться та відповідатиме вимогам Державних санітарних норм і правил.

Що відомо про забруднення річок Сейм та Десна

28 серпня, Київська ОВА повідомила, що Держекоінспекція Столичного округу не виявила перевищення норм органічних та мінеральних речовин в річці Десна в межах Київської області. Фактів мору риби не виявили.

Утім, населенню рекомендували не користуватися водою річки і заборонили там купатися і рибалити. Рішення пов'язане з погіршенням якості води в річці Сейм біля російського кордону, яка є лівою притокою річки Десна.

У Держагентстві меліорації та рибного господарства повідомили, що в річці Сейм на Чернігівщині та Сумщині виявили зокрема надмірну кількість амонію, внаслідок чого масово гине риба. За їхньою інформацією, російські військові з 14 серпня почали масштабне забруднення води. Ймовірно, вони скидали у Сейм відходи невідомих речовин.

Глава Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець зазначив, що через забруднення річки Сейм на Сумщині загрози питному водопостачанню населення немає. Питні водозабори з річок Сейм та Десна в Чернігівській та Сумській областях не здійснюються. Усі служби на місцях роблять усе, аби населення не постраждало.

Для контролю та локалізації ситуації посилено моніторинг якості води. Міндовкілля і надалі інформуватиме щодо ситуації з забрудненням на р. Сейм та Десна.

9 вересня виконувач обов'язків міського голови Чернігова Олександр Ломако розповів, що забруднення річок Сейм, а потім Десни сталося через знищення росіянами очисних споруд на території Курської області.

Читати ще

Читати ще Під Києвом зафіксували критичний рівень води в Десні

Топ дня

Вбивство на автозаправці в Києві: нападнику повідомили про підозру, йому загрожує довічне позбавлення волі Доповнено 18 вересня, 21:20

«Заглушені голоси»: у Києві встановили інтерактивну телефонну будку, у якій лунають історії дітей з інтернатів 18 вересня, 20:43

Вид на Майдан Незалежності та укриття на глибині чотирьох поверхів: як виглядає приватизований готель «Україна» Ексклюзивно 18 вересня, 16:10

Заступник очільника столичного Нацполу живе в елітній квартирі на 220 кв.м, яка належить його тещі-пенсіонерці — ЗМІ 18 вересня, 15:37

Готель «Україна» в центрі Києва продали за 2,5 млрд гривень 18 вересня, 12:56

Вибір редакції

ТЮГ на Липках у Києві відкрив свій 100 театральний сезон: у закладі розповіли чого очікувати глядачам

Майже не мав шансу вижити: столичні лікарі врятували хлопця, якому відірвало ногу і вдарило струмом на залізничній колії

Отримали понад 24 літри: у Києві збирали кров для військових

Його дітищем була система «Шабля»: у Києві попрощались із військовим та волонтером Данилом Ковжуном Ексклюзивно

Кияни хочуть бачити у місті більше квітучих острівців без скошування різнотрав’я

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua