Загинула під час окупації: волонтерка з Бучі отримала орден «За мужність»

Волонтерка Жанна Каменєва. Фото: Бучанська міська рада / Facebook

Орден "За мужність" ІІІ ступеня посмертно отримала волонтерка Жанна Каменєва. Відзнаку вручили її чоловіку, оскільки жінка загинула під час окупації Бучі.

Про це повідомили в Бучанській міській раді у Facebook.

Жанна активно волонтерила ще з 2014 року: допомагала військовим, доставляла допомогу інтернатам Донеччини й Луганщини, а після російського вторгнення – рятувала людей. Волонтерка зникла зі зв‘язку у березні 2022-го під час окупації Бучі.

Майже місяць її намагалися розшукати рідні й колеги. Лише після звільнення Київщини вдалося знайти згоріле авто жінки, яке ідентифікували за vin-кодом.

"Пізніше з'ясувалося: 5-го березня Жанна везла з Бучі до Києва свою співробітницю з 14-річною дочкою і сусідку, коли автівку розстріляли з БТРів і, ймовірно, автоматів окупанти. Авто згоріло вщент, там загинули всі чотири пасажирки", — йдеться в повідомленні.

Винних у смерті волонтерки та ще трьох бучанок розшукують українські й міжнародні слідчі.

Що відомо про воєнні злочини у Бучі

Буча була в окупації росіян 33 дні, військові РФ на важкій техніці потрапили до Бучі зранку 27 лютого. Того ж дня ракета потрапила у житловий будинок, а міський голова Анатолій Федорук повідомив про перших загиблих. 31 березня російські війська залишили Бучу.

Коли після звільнення міста журналісти та українські військові туди потрапили — там виявили факти масових убивств, деякі тіла були просто на вулиці, деякі — зі зв'язаними за спиною руками.

8 квітня у місті Буча Київської області почали ексгумацію тіл з братської могили біля церкви Андрія Первозванного і всіх святих, щоб ідентифікувати людей та встановити обставини їхньої смерті.

Правоохоронці виявили катівню в дитячому санаторії. Крім цього, міжнародні судмедексперти встановили, що окупанти застосовували невеликі металеві дротики, які використовували ще за часів Першої світової війни для ураження піхоти. Саме вони стали причиною смерті десятків цивільних.

Попри усі докази, в Міноборони РФ стверджували, що на територіях під контролем російських ЗС не постраждав жоден місцевий житель, а фото та відео з Бучі — "постановка київського режиму для західних ЗМІ". Після цих заяв, зокрема The New York Times вивчила супутникові знімки міста і виявила, що тіла вбитих мешканців лежали на вулицях Бучі ще з середини березня, а братська могила в місті з'явилася ще 10 березня.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua