Заволоділи чужим майном на суму майже 6 млн гривень. Судитимуть жителів Київщини

Фото: Уніан

На Київщині судитимуть двох жителів, які сприяли незаконному вибуттю з комунальної власності земельних ділянок вартістю понад 5,7 млн гривень. Прокурори Броварської окружної прокуратури скерували до суду відповідні обвинувальні акти. Про це повідомляє пресслужба Київської обласної прокуратури.

Слідство встановило, що група людей аби заволодти земельними ділянками комунальної власності на території Київщини, залучила обвинувачених в якості пособників. Вони підшукали 5 громадян, які за грошову винагороду надали їм копії своїх документів, а третьому учаснику схеми — нотаріально посвідчені довіреності на його ім’я для вчинення правочинів.

"Надалі використовуючи підроблені державні акти на землю, за сприяння обвинувачених, організатори зареєстрували право власності на 5 земельних ділянок на ім’я вищезазначених громадян. Згодом ділянки відчужили на користь третіх осіб",— йдеться у повідомленні.

У прокуратурі зауважили, що таким чином з комунальної власності селищної ради вибули землі з цільовим призначенням для особистого селянського господарства. Їх загальна площа становить 10 га, а ринкова вартість — понад 5,7 млн грн.

За ч. 5 ст. 27 Види співучасниківта ч. 4 ст. 190Шахрайство Кримінального кодексу України підозрюваним загрожує до дванадцяти років позбавлення волі із конфіскацією майна.

Що відомо про шахрайство з нерухомістю у Києві та області

Прокуратура Києва викрила жителя столиці у шахрайському заволодінні земельною ділянкою та двома квартирами у столиці вартістю близько 1,6 млн грн. Підозрюваний придбав завідомо підроблені документи, а саме паспорт громадянина України та правовстановлюючі документи на цю нерухомість.

Правоохоронці затримали киянина, який незаконно привласнив 2 столичні квартири, розташовані у двох районах столиці та належать територіальній громаді. Загальна вартість нерухомості більше 2 млн грн.

У Києві СБУ викрила та припинила діяльність організованої групи, яка протягом 4 років привласнювала нерухомість померлих громадян. До складу злочинної групи входили два адвокати, приватний нотаріус та службові особи "Національної інформаційної системи".

Прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо киянина, якого підозрюють у незаконному заволодінні квартирою в історичному центрі Києва вартістю понад 3 мільйони гривень. Квартира належала громадянці США.

У власність держави повернули ділянку ландшафтного заказника "Бориспільські острови" на Київщині, вартість якої понад 200 мільйонів гривень.

Білоцерківська прокуратура через суд вимагає повернути державі земельну ділянку лісового фонду площею понад 28 га вартістю понад 1,9 млрд грн. Вона незаконно зареєстрована на приватне товариство.

Господарський суд Київської області скасував рішення про державну реєстрацію прав на земельні ділянки Фастівщини, вартість яких понад 900 мільйонів гривень. Їх повернули державі.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua