Зеленський нагородив «Золотою Зіркою» загиблих льотчиків, які захищали небо Київщини

Фото: Офіс Президента

Володимир Зеленський вручив ордени "Золотої Зірки" військовим, яким присвоїли Героя України, та родинам загиблих. Президент нагородив військовослужбовців з нагоди Дня Незалежності.

Серед нагороджених – підполковник Геннадій Матуляка. Командира авіаційної ескадрильї ЗСУ збили росіяни, коли він повертався після виконання завдання в Гостомелі. Перед цим льотчик завдав авіаційного удару по скупченню противника та його техніки. Нагороду отримала його дружина.

У бою над Києвом, коли противник переважав чисельністю, загинув полковник Олександр Оксанченко. Він відволік на себе більшу частину ворожої авіації. Його "Золоту Зірку" також отримала дружина.

Фото: Офіс Президента

За старшого лейтенанта В'ячеслава Радіонова орден отримала мати. Чоловік загинув при виведенні авіації з-під ракетного удару по аеродрому Василькова. Завдяки його мужнім діям повний склад літаків бригади піднявся в повітря.

Президент наголосив, що Україна не хоче забирати чуже й підкорювати інші народи.

"Ми воюємо за те, щоб українські діти на українській землі були вільними, мали право на своє щастя й можливість це право реалізувати", – зазначив Зеленський.

Що відомо

  • Орден "Золота Зірка" вручають Герою України за здійснений героїчний вчинок.
  • Президент України Володимир Зеленський 7 серпня, у день Повітряних сил, вручив українським військовим нагороди. Він наголосив, що кожне виконане Повітряними силами завдання сьогодні — це врятовані життя українських громадян.
  • Майору 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Олександру Юрковському присвоїли звання Герой України з врученням ордена "Золота Зірка".

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
PRO-KYIV.in.ua