Зеленський очікує на початок співпраці з новим прем’єром Британії Трасс

Сьогодні премʼєр-міністр Великої Британії Борис Джонсон залишає посаду.

Зеленський нагадав, що сьогодні провів телефонну розмову з Джонсоном / фото Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський очікує на початок співпраці з новим прем’єр-міністром Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Елізабет Трасс.

Про це глава держави сказав у вечірньому зверненні до українців, опублікованому у соціальній мережі Facebook.

«Сьогодні премʼєр-міністр Великої Британії і великий друг нашого народу Борис Джонсон залишає посаду. Але вірю, що він не залишає політичну діяльність і ще продовжить підтримувати захист свободи в Україні, в Британії та в усьому світі», — наголосив Зеленський і нагадав, що сьогодні провів телефонну розмову з Джонсоном.

Відео дня

«Як завжди, це була дуже добра розмова. Зазвичай кажуть, що дружби в політиці не буває, але Борис – це той випадок, коли розумієш один одного з півслова, коли дружба є, коли вона міцна й коли вона справді посилює обидві наші держави», — додав президент.

Як зазначив Зеленський, з перших хвилин російської повномасштабної війни проти України та Європи Борис Джонсон був з Україною.

«Його першим і найважливішим запитанням завжди було: як іще можна допомогти? І хочу підкреслити: і до 24 лютого ми завжди відчували, що Британія разом з Україною. Нам за кілька років справді вдалося вивести українсько-британські відносини на найвищий рівень за весь час нашої незалежності. Це безпрецедентно високий рівень. Ми підписали дуже амбітну Угоду про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство. Ми зробили дуже багато для посилення зв’язків між нашими суспільствами – економічних, соціальних, культурних. Ми започаткували програму оновлення українського флоту. І зараз, у час повномасштабної війни, домовилися про конкретну участь Британії у програмі відбудови України після бойових дій», — заявив Зеленський.

«Сьогодні я подякував Борису від імені всіх українців, і я впевнений, що це справді багатомільйонне українське «дякую». Вже чекаю, коли можна буде продовжити нашу співпрацю з Борисом у його новому статусі», — відзначив глава держави.

«І не менше чекаю початку співпраці з новим премʼєр-міністром Великої Британії пані Ліз Трасс. Ми в Україні добре її знаємо – вона завжди була на світлому боці європейської політики. І я вірю, що разом ми зможемо зробити ще дуже багато для захисту наших народів і для провалу всіх російських деструктивних зусиль. Головне – зберігати нашу єдність, а це обовʼязково буде», — наголосив Зеленський.

Нагадаємо, Зеленський півтори години розповідав Макрону про ситуацію на Запорізькій АЕС.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
PRO-KYIV.in.ua