Зеленський підписав закон про створення парку-пам’ятки на території резиденції «Межигір’я»

«Межигір’я». Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

Президент Володимир Зеленський підписав закон про створення парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Межигір'я" на території колишньої резиденції президента-втікача Януковича.

Про повернення документа в парламент із підписом Президента стало відомо з офіційного порталу Верховної ради.

Депутати підтримали законопроєкт щодо створення парку "Межигір'я" 14 липня.

Площа майбутньої пам'ятки садово-паркового мистецтва становитиме 138,5937 га. Парк створюється на землях державної власності на території Вишгородського району Київської області. Розпорядником землі буде Кабмін. Усі земельні ділянки надаватимуться парку в постійне користування.

Також буде сформовано спеціальну адміністрацію, яка займатиметься перетворенням парку на пам'ятку, контролюватиме дотримання природоохоронного законодавства.

Як пояснив представник Кабміну у Верховній раді Тарас Мельничук, ініціатива створення парку загальнодержавного значення на території резиденції "Межигір'я" сприятиме захисту рідкісних видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги, що зустрічаються у цій місцевості.

Що відомо про справу Віктора Януковича та Межигір'я

"Межигір'я" — колишня приватна резиденція президента-втікача Віктора Януковича у селі Нові Петрівці, що неподалік від Києва. Об'єкт загальною площею 140 гектарів став відомим у часи Революції Гідності й став прикладом корупційного минулого режиму Януковича, який мешкав у резиденції з 2002 по 2014 роки. 23 лютого 2014 року Верховна рада ухвалила постанову про передачу резиденції у держвласність.

Слідство вважає, що у 2002 році третій президент Віктор Ющенко передав комплекс "Межигір’я" у відання Кабінету міністрів України від Державного управління справами. Віктор Янукович, який у цей час був прем’єр-міністром, нібито, користуючись службовим становищем, вивів активи з-під обмежень закону "Про приватизацію державного майна", але у 2005 році комплекс повернули ДУС.

У 2007 Янукович звернувся листом до президента Ющенка з проханням обміняти майно комплексу відпочинку "Пуща-Водиця" вартістю 540 млн грн на приміщення приватної фірми.

Того ж року Ющенко нібито секретним розпорядженням надав Януковичу в користування дачний будинок на території комплексу "Пуща-Водиця".

25 серпня 2021 року за клопотанням детективів НАБУ слідчий суддя Вищого антикорупційного суду надав дозвіл на здійснення заочного розслідування (in absentia) щодо колишнього президента України та його сина, що врешті дозволило завершити слідство. Крім того, обом підозрюваним ВАКС обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

У випадку визнання вини, їм загрожує позбавлення волі на строк від 7 до 15 років з конфіскацією майна. НАБУ розслідує справу з грудня 2019 року. З моменту втечі експрезидента і його сина до Російської Федерації у 2014 році й до грудня 2019-го справу розслідувала ГПУ.

У Вищому антикорупційному суді у п'ятницю, 24 лютого 2023 року, мало відбутись засідання у справі про привласнення резиденції "Межигір'я". Однак адвокати обвинувачених не з'явилися і суд переніс засідання на 7 березня 2023 року.

"Межигір’я" огороджене п'ятиметровим парканом довжиною 54 км. На його території розташовано яхтовий причал, кінний клуб, тир, тенісний корт та інші розважально-туристичні комплекси, а також мисливські угіддя. Зараз управління об'єктом здійснює Національний парк України "Межигір'я".

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua