Жителі Ірпеня подали до ЄСПЛ позов проти Росії

Жителі Ірпеня подали до ЄСПЛ позов проти Росії

Жителі Ірпеня подали до ЄСПЛ позов проти Росії фото: Shutterstock

До Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) відправлено позов проти РФ від мешканців Ірпеня, які постраждали від російської агресії.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Про це у Facebook повідомила правозахисниця Тетяна Печончик.

У позові до ЄСПЛ її рідні вказали факт влучення снаряду та руйнування будинку в Ірпені та порушення кількох статей Європейської конвенції з прав людини.

Жителі Ірпеня подали до ЄСПЛ позов проти РосіїЖителі Ірпеня подали до ЄСПЛ позов проти Росії фото: https://www.facebook.com/tetiana.pechonchyk

Поки що в РФ заявляють, що не реагуватимуть на рішення суду. Проте Печончик не виключає, що за 5-10 років ситуація зміниться.

Адвокат Сергій Заєць, який підготував та подав справу, уточнив, що кожна справа громадян України – унікальна і її практично неможливо уніфікувати. Існує ризик, що через велику кількість позовів, що створені за шаблоном, на ЄСПЛ створять зайве навантаження, що негативно вплине на обробку інших скарг.

У кожній справі індивідуально вирішується питання про перелік порушень, терміни, докази тощо. Поки що адвокат не знає, як це можна швидко уніфікувати.

Як подати позов до ЄСПЛ

Кожен, хто постраждав від російської агресії, українець може отримати компенсацію від 5 до 30 тисяч євро. Для цього потрібно подати заяву до ЄСПЛ протягом чотирьох місяців з моменту порушення своїх прав, проте пізніше 16 січня 2023 року.

Сформувати заяву можна онлайн за допомогою відповідної електронної системи: espl.com.ua.

Щоб подати позов до ЄСПЛ, потрібно заповнити форму на сайті, завантажити необхідні документи, роздрукувати та надіслати заяву в одному з відділень Укрпошти.

Також можна заповнити заяву за родича, якщо він не може подати її самостійно.

Термін розгляду позову – від одного року.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua