З’їв в’яленої риби: у Переяславі чоловік захворів на ботулізм

Ілюстративне. Фото: пресслужба ДніпроОВА

У Переяславі на Київщині чоловік з'їв домашньої в'яленої риби та захворів на ботулізм. Про це повідомили у Переяславській міській територіальній громаді.

Нині він у важкому стані у лікарні у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії. Йому ввели протиботуліністичну сироватку.

Ботулізм – це гостре токсико-інфекційне захворювання, яке викликають спори Clostridium botulinum. Від моменту зараження до початку перших симптомів проходить від 8 год до 10 днів. Серед них – розлади зору, сухість у роті, спрага, блювання, гарячка, порушення дихання.

Захворювання зазвичай розвивається внаслідок споживання їжі – в’яленої чи копченої риби, будь-яких виробів із м’яса, продуктів домашнього або промислового консервування м’яса, риби, овочів чи грибів. Така їжа може накопичити токсин, якщо її погано вимили, неправильно зберігали, недостатньо термічно обробили тощо.

Хвороба має важкий перебіг та може мати летальні наслідки. У Держпродспоживслужбі радять дотримуватись наступних профілактичних заходів:

  • не купуйте домашні консервовані продукти на стихійних ринках;
  • якщо не впевнені, що продукти зберігались чи транспортувались неналежним чином або ви сумніваєтесь у їх якості – не купуйте та не вживайте їх;
  • під час домашньої консервації ретельно мийте руки, харчові продукти, банки з кришками та стерилізуйте їх. Обирайте свіжі продукти без ознак гниття та ретельно їх очищайте від залишків землі; користуйтесь автоклавом та зберігайте консервацію з дотриманням температурного режиму;
  • не вживайте в їжу протерміновані "здуті" консерви. Одна з причин їх “здуття” – накопичення газоподібних продуктів життєдіяльності Clostridium botulinum, навіть якщо смак та інші якості продукту не змінилися.

Що відомо

  • У бактеріологічних дослідженнях кози з фермерського господарства Обухівського району Київщини виділили збудник сибірки Bacillus anthracis.
  • У Кагарлицькому районі на Київщині виявили сказ у собаки. Через це з 9 листопада оголошено карантинною зоною село Переселення з прилеглими територіями, пасовищами, польовими, лісовими масивами та мисливськими угіддями у радіусі 10 км навколо.
  • У вересні у селі Борщів Баришівської територіальної громади Броварського району Київщини підтвердили захворювання на сказ домашнього кота. Через це у Броварському районі запровадили карантин.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua