ЗМІ дізналися, хто похований на секретному кладовищі Вагнера під Самарою

Родичі похованих навіть не знали про смерть своїх рідних.

Кладовище в селі Миколаївка під Самарою / фото соцмережі

У березні в глухому селі Миколаївка під Самарою було виявлено велике кладовище з могилами бойовиків «групи Вагнера» з числа ув’язнених. Поволзька редакція «Радіо Свобода» поспілкувалася з рідними деяких із загиблих і з’ясувала, що родичі не знали про загибель близьких і про місце їхнього поховання.

Так, одна з небагатьох могил, де на хресті присутня фотографія, належить уродженцю Самари Дмитру Скрипкіну. Він отримав 10-річний термін за наркотики і, відсидівши половину, записався до «Вагнера».

Як з’ясувалося, на війну чоловіка загітувала рідна тітка, яка переконала його, що за участь у боях йому дадуть багато грошей, а шанс загинути мізерний. Зараз інші родичі підозрюють, що тітка сама ж отримала грошову виплату за смерть племінника, яку вона приховувала від всіх інших.

Відео дня

На Бахмутському напрямку було багато боїв: у ЗСУ назвали дуже серйозні втрати ворога за добу

Постраждалих у пожежах в Сосьві зеків відправлять на війну в Україну

Окупанти випадково «відкопитили» «вагнерівця» під час провокацій під Брянськом

Інша могила належить жителю Оренбурга Олександру Скалеушу. У в’язницю він сів за крадіжку телефону в 2020 році, на якій «заробив» всього-то 1200 рублів. Журналісти змогли поговорити з його дочкою.

«З родичів він 100% ні з ким не спілкувався, тому що вони не хотіли — він постійно у відсидках був, випивав постійно. Я не знаю, що про нього розповісти. Він особливо не працював, випивав часто. Цікавого в принципі про нього нічого розповісти. Він як пропав з 2020 року — і все. Спілкування у нас повністю припинилося», — розповіла дівчина.

Ще могила. Житель Уфи Юрій Жарцев сів за вбивство у 2021 році. Журналісти поговорили з його колишньою дружиною.

«У мого Юрка дуже мізерна біографія. У 15 років він зв’язався з поганими хлопцями, і пішло його життя по похилій — в’язниця. Від нього навіть всі родичі відхрестилися. Хлопці мені сказали, що коли він йшов [на війну], сказав: «Я нікому не потрібен, а ось там, на полі бою, пригожуся», — каже жінка.

Кладовище групи Вагнера в Миколаївці — що відомо

До теперішнього моменту журналісти знайшли вже сім масових поховань найманців ПВК «Вагнер», не рахуючи поховань у рідних містах і селищах загиблих. У масових похованнях опиняються ті, хто не повідомив контакти родичів, або кого родичі відмовилися ховати.

Кладовище вагнерівців у Миколаївці наразі налічує понад 200 могил. Це глухе село в 22 км від Самари, куди не ходить навіть автобус. Журналісти вважають, що таке місце було обрано спеціально, щоб не привертати увагу громадськості.

У квітні цей цвинтар відвідав особисто Євген Пригожин і заявив, що відкриває тут «Алею Слави». Він взяв участь у відкритті пам’ятного знака (на заголовному фото) і виголосив промову, в якій сказав, що цей пам’ятник потрібен, щоб «нащадки століттями пам’ятали про їхні подвиги».

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua