Змії на Київщині: фахівець розповів, чи небезпечні вони та коли зменшиться їхня активність

Герпетолог зазначив, що укус гадюки не є смертельним для здорової людини, але бувають випадки анафілактичного шоку.

Зіненко наголосив, що укус гадюки не є смертельним для здорової людини / колаж УНІАН, фото УНІАН, скриншот

Наразі в змій почався період парування, що пояснює зокрема їх підвищену активність, через яку вони й потрапляють на очі людей. Про це розповів президент Українського герпетологічного товариства Олександр Зіненко в етері Київ24, коментуючи інформацію в ЗМІ, що у Бучанському районі на Київщині виявили гадюку.

«Те, що гадюка там виявлена, це означає, що вона завжди там була. Просто люди її не помічали», — сказав Зіненко. Судячи з оприлюднених фото, за його словами, то була звичайна гадюка. 

Фахівець наголосив, що укус гадюки не є смертельним для здорової людини. Просто після цього треба звернутися до лікаря. 

Відео дня

«Це не смертельна небезпека. Укус гадюки неприємний. Але для здорової людини в більшості  випадків не смертельний. Виключенням може бути якщо є алергія, непереносимість. І це так само як і з бджолами, осами, з будь-якими отруйними істотами. В когось може настати анафілактичний шок і тоді буде дійсно погано. Тому коли змії є в районі, то треба завжди мати гістамінні, протиалергічні препарати вдома. І після укусу треба звернутися до лікаря», — сказав Зіненко. 

Він також зазначив, що першими змії не нападають. Навіть в період підвищеної активності. Герпетолог пояснив:

«Гадюка ніколи не нападає перша. Вкусить вона, якщо ви спробували її вбити — схопили, ловили, облили окропом тощо.

За словами Зіненка, під час активності змії найчастіше і потраплять в поле зору людей. 

«Для змій оптимальна температура приблизно 31 градус, вони гріються на сонці. Відповідно, коли  холодно, початок сезону, або кінець сезону (активності), повітря холодне, але сонечко гріє, вони вилазять погрітися на сонці. Навесні до цього додається ще й активна поведінка — пошук партнерів. Тому що в них якраз зараз період парування. Самці змій активно розшукують самок. І саме весною відбувається більша частина зустрічей (людей) з гадюками. Не можна сказати, що вони в цей час більш агресивні, але через підвищену активність, підвищену рухливість вони частіше стикаються  з людьми, заповзають  на територію населених пунктів, де їх ніколи не було», — пояснив Зіненко.

Він зауважив, що за тиждень-два в змій закінчиться період парування і вони залишатимуться в тих місцях, де живуть. 

«Самці скоротять свою активність і ви їх майже не побачите. І так до осені. Восени буває осіння міграція в пошуку місць зимівлі. Це місця, що можуть бути розташовані десь на горбочку, на узліссі. Вони туди сповзаються. І щоб туди потрапити, можуть перетнути або дорогу, або чиюсь  ділянку присадибну і так далі», — розповів фахівець.

Сезон кліщів в Україні

Як повідомляв УНІАН, в Україні розпочався сезон кліщів. Згідно з дослідженням, що опубліковане в науковому журналі Annals of Agricultural and Environmental Medicine, у кліщів є «улюблена» група крові. Найчастіше кліщі виявляють інтерес до другої групи крові — А (II).  Водночас найменший інтерес кліщі виявляли до крові третьої групи — В (III).

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua