Золотий скарб із майже 600 монет може бути пов’язаний із Другою світовою війною

Експерти ще не встановили точного походження предметів, але остання контрамарка на монеті датується 1921 роком.

Скарб, що включає золоті монети, браслети і табакерки, важить приблизно 6,8 кг / фото Музей Східної Чехії в Градце Кралове

Два туристи в Чехії виявили схованку із золотом і скарбами вартістю понад 340 000 доларів, яка, можливо, була захована людьми, що рятувалися від переслідувань під час Другої світової війни.

Як пише Live Science, скарб, що включає золоті монети, браслети і табакерки, важить приблизно 6,8 кг і був знайдений усередині двох контейнерів у кам’яному кургані в лісі на пагорбі Звічіна, розташованому біля підніжжя гір Крконоше недалеко від польського кордону.

Цікаво, що 598 монет, знайдених у першій шухляді, охоплюють широкий історичний період — з 1808 по 1915 рік і включають валюту Франції, Бельгії, Османської імперії, Росії та колишньої Австро-Угорщини. На кількох австро-угорських монетах також були видрукувані позначки про перевидання 1921 року в сербських або боснійсько-герцеговинських провінціях колишньої Югославії.

Відео дня

«Скарб пролежав у землі не більше ста років. Однак у цьому конкретному випадку 1915 рік не є вирішальним для визначення часу, коли скарб було знайдено на місці. Це пов’язано з наявністю кількох предметів із мініатюрними позначками (так званими контрамарками), які могли бути додані після Першої світової війни», — сказав Войтех Брадлє, фахівець із монет Музею Східної Богемії в Градце Кралове, який опікується скарбом.

При цьому до монетниці додавалася металева коробка, знайдена за 1 метр від неї. У ній містилися 10 браслетів, 16 портсигарів, сумка з тонкої дротяної сітки, ланцюг, гребінець і пудрениця. Усі ці предмети виготовлені з жовтого металу, можливо, із золотого сплаву.

Важливо, що експерти ще не встановили точне походження предметів, але остання контрамарка на монеті датується 1921 роком. Це, а також розташування знахідки поблизу колишнього кордону між чеськими та німецькими поселеннями, може означати, що монети заховали як останній засіб люди, які рятувалися від переслідувань з боку нацистської Німеччини в 1938 році.

Зазначається, що монети могли бути заховані і після війни. У 1945 році понад 3 мільйони німців були вислані з Чеської Республіки за передбачувану співучасть у нацистських воєнних злочинах. Мирослав Новак, голова археології Музею Східної Богемії в Градце Кралове, сказав:

«Список можливих причин, через які він, імовірно, був заритий, досить зрозумілий. Це був початок війни, депортація чеського і єврейського населення, потім депортація німців після війни, тож є кілька можливостей. Також було проведено грошову реформу, яка також могла бути причиною. Очевидно, що справа була не в номінальній вартості монет, чи були вони 5, 10 або 100 крон. Справа не в тому, що можна було купити на монети — це не мало значення. Він був навмисно захований, тому що це був дорогоцінний метал».

Щоб докопатися до суті таємниці, музей досліджує предмети, знайдені в скарбі, на предмет додаткових маркувань, а також шукає в архівах докази, які могли б простежити приналежність скарбу його колишнім власникам.

Новини археології

Археологи виявили в Люксембурзі скарб римських золотих монет віком 1700 років, який був поміщений біля фундаменту невеликого римського форту, схожого на вежу.

Команда вчених розкопала 141 золоту монету, викарбувану між 364 і 408 роками н.е. в Хольцтумі, селі на півночі країни. На монетах зображено портрети восьми імператорів, але на трьох монетах зображено несподіваного правителя: Євгена, нелегітимного імператора Західної Римської імперії, який правив лише два роки (з 392 по 394 рік).

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua