Зробити тест і отримати лікування від ВІЛ-інфекції у Києві стало простіше — КМДА

Попри воєнний стан обстеження на ВІЛ та всі види медичної допомоги ВІЛ-інфікованим у Києві лишаються безвідмовними, безоплатними та доступними. Зробити тест на ВІЛ можна в будь-якому закладі охорони здоров’я і навіть у сімейного лікаря, а отримати лікування можна у будь-якому консультативно-діагностичному центрі.

Про це у Всесвітній день боротьби зі СНІДом сказала директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.

За її словами, від початку повномасштабного вторгнення Росії у Києві обстежено понад 67 тисяч людей. А медичним спостереженням із вперше встановленим діагнозом ВІЛ-інфекція охоплено понад 600 людей.

"Щодо лікування, то із повномасштабним вторгненням РФ на територію України було вжито низку заходів для ще більшого спрощення його отримання. Особливо актуальним це виявилося для внутрішньо переміщених осіб. Наразі вони, як і інші містяни, що живуть із ВІЛ, можуть отримувати меддопомогу та антиретровірусну терапію в кожному районному консультативно-діагностичному центрі незалежно від місця проживання", — наголосила Гінзбург.

За її словами, можливості медичних інформаційних систем дозволили ефективно приймати пацієнтів – просто за документом, який засвідчує особу. З 24 лютого до столичних закладів звернулось понад 850 переселенців для отримання антиретровірусних препаратів. Близько 180 із них залишилися лікуватися у столиці.

Наразі ситуація з ВІЛ-інфекцією у Києві контрольована, заявила Валентина Гінзбург. За її словами, в межах двох міських цільових програмах "Здоров'я киян" та "Громадське здоров'я" на 2023 рік передбачено кошти, зокрема, на тестування в закладах охорони здоров’я, закупівлю дитячого харчування, лікування опортуністичних інфекційІнфекційні захворювання, що спричинюють мікроорганізми, які зазвичай не здатні породити хворобу в людині (тварині) із здоровою імунною системою, але можуть розвиватися у людей (тварин) з ослабленою імунною системою. У випадку ВІЛ-інфекції використовують термін "ВІЛ-асоційовані інфекції"..

"До слова, гепатит, туберкульоз, питання замісної підтримувальної терапії також не лишаються поза увагою. Адже часто вони є супутньою патологією, тож їхня профілактика, а за потребою і лікування, – невід’ємна частина надання допомоги ВІЛ-інфікованим", – розповіла чиновниця.

Вона зауважила, що заходи цільових програм дозволять охопити тестуванням на ВІЛ-інфекцію всіх охочих, виявляти нові випадки ВІЛ та гарантувати людям необхідне спеціальне лікування. Крім того, забезпечать профілактику та лікування опортуністичних інфекцій, мінімізують інфікування серед народжених ВІЛ-інфікованими матерями. Також вдалось зберегти програму замісної підтримувальної терапії, що дасть змогу 250 пацієнтам отримувати необхідні препарати.

Довідка

1 грудня світ відзначає День боротьби зі СНІДом. Уперше день боротьби зі СНІДом був проголошений у 1988 році за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я та Генеральної асамблеї ООН.

В Україні, за даними Центру громадського здоров'я МОЗ, за січень-жовтень 2022 року офіційно зареєстровано 10239 випадків ВІЛ-інфекції, що на 19% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Це означає, що кожна п’ята людина, яка могла бути діагностована, не дізналася про свій ВІЛ-статус через війну.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua