ЗСУ почали у незвичний спосіб використовувати кулемет часів Другої світової війни, — BI

Американський кулемет M2 вирішили встановити на українські наземні роботи.

Завдяки M2 українські роботизовані системи можуть доставляти військовим зброю, а також евакуювати поранених бійців / ілюстративне фото Вікіпедія

Україна використовує на полі бою відомий американський кулемет M2 («Ma Deuce»), аби боротися з російськими військовими. Відомо, що наприкінці Першої світової війни цей кулемет розробив Джон Браунінг, однак він був прийнятий на озброєння армії США лише на початку Другої світової війни. Як пише Business Insider, M2 є одним з найвідоміших та найдовговічніших видів озброєння. 

«Він (кулемет — УНІАН) пройшов ряд модернізацій і досі використовується американськими та іншими збройними силами. Фактично, це один з найпоширеніших важких кулеметів у світі на сьогодні. А тепер він став частиною ери робототехніки. Його встановлюють на сучасних автономних роботах України, які використовують штучний інтелект для руху до російських позицій і атаки», — підкреслили у матеріалі.

Відомо, що українські захисники використовують роботів, які оснащені кулеметами, гранатометами та вибухівкою, аби обстрілювати росіян та підривати російські цілі. 

Відео дня

«Багато українських оборонних компаній, що працюють у цій галузі, обрали кулемет M2 як озброєння для цих роботів. Наприклад, українська група FRDM, яка виробляє дрони та наземні роботи, виготовляє дистанційно керований наземний бойовий транспортний засіб D-21-12 з кулеметом калібру .50», — додали у BI.

Зазначається, що робот призначений для ведення вогню та спостереження, а також може рухатися зі швидкістю понад 9 кілометрів на годину. У квітні цього року робота затвердили для використання на полі бою. 

Своєю чергою менеджер з продукції групи FRDM Ігор Кулакевич розповів для Business Insider, що кулемет M2 було обрано через те, що він є в наявності у багатьох арсеналах на Заході, тому боєприпаси до нього можна легко отримати. 

Водночас гендиректор FRDM Group Вадим Юник зазначив, що компанія розробила свого робота «у відповідь на нагальну потребу зменшити ризики для персоналу під час виконання логістичних завдань на передовій».

За його словами, цей робот можна використовувати для евакуації поранених солдатів та як платформу для встановлення зброї. Юник підкреслив, що робот вже «довів свою ефективність на полі бою».

Читайте також:

ЗСУ отримають від Латвії бронетранспортери Patria 6×6

Мерц виступив із заявою щодо Taurus для України

Пентагон призупинив постачання зенітних ракет і низки боєприпасів до України, — Politico

Інші матеріали про зброю

Як писав УНІАН, армію США масово озброять дешевими гіперзвуковими ракетами для HIMARS. Йдеться про збройову систему Blackbeard Ground Launch (GL), яка використовуватиме технологію гіперзвукових ракет на основі головки самонаведення для ураження чутливих до часу і захищених цілей. 

Зазначається, що перші льотні демонстрації Blackbeard заплановані на початок 2026 року. Випробування бойовим вогнем серійного прототипу очікується 2027 року.

Також повідомлялось, що російські окупанти встановили на захоплену БМП Bradley 30-мм гармату власного виробництва. Йдеться, можливо, про гармату 2А72, яку розробили ще в СРСР. 

Така зброя призначена для знищення живої сили, легкоброньованої техніки і повітряних цілей на малій висоті.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua