ЗСУ забезпечені РЕБом тільки на 5%: експерт назвала причини дефіциту

Марія Берлінська вважає, що держава робить недостатньо для подолання проблеми.

Марія Берлінська розкритикувала політику держави щодо виробництва РЕБів / колаж УНІАН, t.me/zedigital, кадр з відео

Росія значно випереджає Україну у використанні систем радіоелектронної боротьби (РЕБ). Держава досі приділяє цьому напрямку недостатньо увагу. Таку думку в коментарі УП висловила директорка Центру підтримки аеророзвідки Марія Берлінська.

За її словами, поточні обсяги виробництва засобів РЕБ в Україні не задовольняють потреби фронту навіть на 5%.

«У росіян потужні засоби радіоелектронної боротьби – як стаціонарні, так і дуже непогані зразки «окопних» РЕБів. Звичайно, є смішні і непрацюючі системи, але багато ефективних. На жаль, Росія випереджає Україну в рази», – підкреслює Берлінська.

Відео дняЧитайте також:

«Каравани вже пішли»: військовий експерт — про допомогу США Україні

РФ вже виробляє більше зброї, ніж їй потрібно на фронті, — міністр оборони Німеччини

США таємно надіслали Україні понад 100 далекобійних ATACMS, — NYT

Експерт зауважує, що Росія багато років інвестувала в розвиток своєї радіоелектронної боротьби, тому російські стаціонарні засоби РЕБ вважаються одними з найпотужніших у світі. Натомість українське виробництво систем РЕБ активізувалося тільки з початком повномасштабного вторгнення РФ. 

Однак причина відставання України не лише в цьому. За словами Берлінської, в Україні досі немає системної державної політики на підтримку виробництва РЕБів. Експерт вважає, що сьогодні держава поводиться, як пасивний покупець, замість того, аби укладати довгострокові контракти з виробниками, допомагати з імпортом комплектуючих та бронювати інженерів. 

Разом з тим Марія Берлінська визнає, що сьогодні Україна демонструє найкращі темпи розвитку галузі, ніж будь-коли. 

Війна дронів в Україні: останні новини

Як писав УНІАН, сьогодні Україна значно випереджає Росію в ефективності застосування дронів-камікадзе на фронті, навіть попри описаний дефіцит систем РЕБ. Числені експерти, з якими поспілкувалися журналісти Forbes, пояснюють це принципово різними підходами до виробництва дронів.

Так, в Україні безпілотники виготовляють десятки малих компаній, що забезпечує фронту велике різноманіття цієї зброї. Маючи різні дрони, які працюють на різних частотах, ЗСУ завжди можуть обійти російський РЕБ, яким би прекрасним він не був. Натомість російську армію забезпечує дронами лише один виробник. Оскільки це дрони однієї моделі, український РЕБ завжди знає, на якій частоті треба його глушити.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua