«Час на себе»: на Київщині у Фастові відкрився перший в Україні інтерактивний простір

У Фастові запрацював перший в Україні інтерактивний простір «Час на себе» . Фото: Telegram/КОВА

На Київщині розширюється мережа підтримки ментального здоров'я. У Фастові запрацював перший в Україні інтерактивний простір "Час на себе" та простір психосоціальної підтримки "Дбаю про себе". Завдання обох — навчити людей піклуватися про свій фізичний та психічний стан.

Про це інформує Київська обласна військова адміністрація (КОВА).

Простір "Час на себе" облаштований в парку "Європейський" і складається з трьох зон:

  • Інтерактивний «годинник дій» з ідеями щоденних звичок, які допоможуть кожному бути здоровими.
  • Зона фізичної активності із тренажером, спортивною лавкою та інструкцією для виконання фізичних вправ
  • Зона психічного здоров’я із «ментальною лавкою» та QR-кодом, відсканувавши який можна послухати й виконати вправи для  розслаблення, заспокоєння, заземлення.

У Фастові запрацював перший в Україні інтерактивний простір «Час на себе». Фото: Telegram/КОВА

У Фастові запрацював перший в Україні інтерактивний простір «Час на себе» . Фото: Telegram/КОВА

Простір психосоціальної підтримки "Дбаю про себе" розташований у будівлі Фастівського міського центру первинної медико-санітарної допомоги.

"Тут будуть індивідуальні консультації психолога, групові заняття для опанування навичок самодопомоги та подолання стресу, а також спеціалізована психотерапевтична допомога", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про психологічну допомогу в Києві та області

В Ірпені відкрили Денний центр підтримки дітей та сімей, що постраждали від війни. Заклад надаватиме соціальну та психологічну підтримку переселенцям, а також дітям і дорослим, які пережили бойові дії.

У Бучанській громаді впроваджують перший на Київщині комплексний Центр надання соціальних послуг з формування життєстійкості.

За ініціативи оборонців Маріуполя у столиці відкрили простір для спілкування, консультування та реабілітації визволених з полону захисників та захисниць.

На правому березі столиці для жінок і дівчат запрацював простір "Вільна". Він організований на базі Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству.

Ще у місті є Кризовий центр "Соціотерапія", де допомагають людям з гострим стресовим станом, спричиненим війною. Звернутися по допомогу може кожен, хто цього потребує.

На початку квітня у Києві відкрили перший в Україні Центр стресостійкості. Його фахівці надають психологічну підтримку зокрема демобілізованим військовим, членам їхніх родин. А також працівникам, які під час війни забезпечують життєдіяльність міста.

У Києві працюють п'ять мобільних бригад, які надають соціально-психологічну допомогу постраждалим від домашнього насильства. Також функціонує Центр допомоги врятованим, де люди, які виїхали з зони активних бойових дій чи окупованих територій, можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку.

Загалом в Україні збільшується попит на психологічну та психіатричну допомогу, тому Національна служба здоров'я України разом з ВООЗ розробляла новий пакет послуг, щоб пацієнти могли отримувати консультації та психологічну допомогу на первинному рівні, у свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра.

Станом на січень 2024 року майже 1500 столичних лікарів первинної ланки пройшли навчання за спеціалізованою програмою ВООЗ та готові консультувати пацієнтів щодо ментального здоров'я. Нововведення запровадили і на Київщині — 46 закладів первинної меддомоги надаватимуть допомогу дорослим і дітям із психічними розладами.

Психологи кажуть, що через воєнні дії люди відчувають більший стрес, хоч проблеми, з якими звертаються, ті самі, що були й до війни, але стали "яскравіше виражені".

Читати ще

Читати ще У Києві відкрили освітньо-реабілітаційний центр для людей із порушеннями зору

Топ дня

Історію крадуть, а рукописи горять: у Києві презентували наукові видання про Гетьманщину на основі архівних документів 19 квітня, 17:39

У Чорнобильському заповіднику встановлюють будиночки для рідкісних птахів 19 квітня, 15:56

Стріляв у беззбройного мирного жителя Київщини: у прокуратурі встановили особу росіянина 19 квітня, 11:59

У Києві знизився рівень води в річці Дніпро 19 квітня, 10:04

У Києві облаштовують груповий будинок для дітей з особливими фізичними потребами 19 квітня, 08:46

Вибір редакції

У Києво-Печерській Лаврі оцифрували Церкву Спаса на Берестові з давньоруськими фресками

Акцент на лікуванні контузій і психотравм: київський реабілітаційний центр «Лісова поляна» співпрацюватиме з МОЗ

«Зберегти й розвиватися в умовах війни»: у Києві відзначають розвиток культурної сфери

У Києві хочуть знести садибу Зеленських

У Києві з приходом тепла активізувалися кліщі: як вберегти домашніх тварин від укусів — поради ветеринарів

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua