Чому бюджетні ноутбуки – не найкращий вибір для студентів у 2022 році

У 2022 році діджиталізація і наука йдуть пліч-о-пліч. Тому більшість студентів мають у своєму розпорядженні ноутбуки. Портативний комп’ютер дозволяє швидко знаходити та записувати потрібну інформацію у будь-якому місці. Оскільки студенти не мають великих фінансів, більшість купують бюджетні ноутбуки для навчання.

Однак, останні дослідження Nvidia і UCAS говорять про те, що багато хто з них шкодує, що не витратився на більш потужні та продуктивні комп’ютери. Основними причинами таких рішень стали надмірна економія та відсутність необхідних знань у виборі ноутбука.

Як змінилися потреби студентів у техніці за останні 10 років

Потреби студентів сильно змінилися останніми роками. Це пов’язано з тим, що освітні установи також почали використовувати комп’ютери для навчання, а до них з’явилися потужні програми. Кількість матеріалів для зберігання збільшилася, так само як і навантаження на процесор.

Чому не варто економити на покупці ноутбука

Ви можете обрати MacBook або сотню моделей на Windows чи Chrome OS. Останні особливо часто стають вибором студентів через високу популярність Chromebook в освітньому секторі.

За конструкцією ноутбуки мало чим відрізняються, але за останні роки були винайдені та застосовані абсолютно нові технології, що створюють саме ту різницю у продуктивності між бюджетними та дорожчими моделями. Для правильного вибору важливо врахувати два фактори:

  • основні додатки/програми, які найчастіше використовує студент;
  • для яких цілей використовується ноутбук.

Наприклад, для роботи з даними та обробкою текстів кращими моделями стануть лептопи з мобільними процесорами АМД на базі Chrome OS.

Ноутбуки, укомплектовані новинками від Інтел також здатні забезпечити необхідну продуктивність та швидкодію. Як бюджетний варіант можна обрати моделі на Intel Evo, що підтримують «миттєве пробудження» і здатні працювати не менше дев’яти годин в автономному режимі. Якщо ігри не мають великого значення, немає особливої ​​необхідності в дискретному графічному процесорі.

Рекомендовані моделі ноутбуків для навчання

Ми вирішили порівняти ноутбуки, які найбільше відповідають найсучаснішим вимогам студентів у середньому ціновому сегменті.

Dell Inspiron 3525

Частота оновлення екрана – 120 Гц. Це досить великий показник, що дає змогу використовувати ноутбук для сучасних ігор. Пристрій працює на 6-ядерному AMD Ryzen 5 5625U та оснащений графічним процесором AMD Radeon Vega. Для зберігання великої кількості даних встановлений твердотільний накопичувач 512 Гб. Середня ціна лептопа в Україні – 26 677 грн.

Lenovo IdeaPad 5i 15ITL05

Ця модель використовує Intel Iris Xe Graphics для відтворення висококласної графіки та відрізняється найбільшим об’ємом кеш-пам’яті – L3 8 Мб. На місце процесора встановлений 4-ядерний Intel Core i5-1135G7, який можна розігнати до 4.2 ГГц. Ця модель підійде для студентів, що працює з графікою, оскільки екран має найвищий показник яскравості – 300 кд/м2. Купити ноутбук можна за 29 559 грн.

Asus X515EA

Продуктивність системи забезпечує 2-ядерний Intel Core i3-1115G4, а компанію йому склала інтегрована відеокарта Intel UHD Graphics. Під кришкою знаходиться незнімний акумулятор на 4850 мАг. Серед інтерфейсів є Bluetooth, Combo jack, HDMI, USB, USB Type-C, Wi-Fi. Ціни на ноутбуки в Україні від 19 261 до 28 799 грн.

Висновок

Всі відібрані моделі мають 15.6-дюймовий екран з роздільною здатністю 1920×1080 (HD), тонкі рамки та однаковий обсяг оперативної пам’яті – 8 ГБ. Однак переважаючі риси – процесор, жорсткий диск у поєднанні з непоганим об’ємом батареї та доступною ціною зробили Dell Inspiron 3525 найвигіднішою пропозицією.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua