Експерти розповіли, чи допоможуть шини захистити Ту-95 в Енгельсі (фото)

Представник НАТО сказав журналістам, що їм відомо про цей «захист».

У РФ придумали новий захист для Ту-95 / фото Maxar

Спроба росіян захистити свої стратегічні бомбардувальники Ту-95 на аеродромі в Енгельсі шинами може мати обмежений ефект. 

Про це пише CNN з посиланням на думки експертів. За їх словами, таким чином загарбники хочуть не тільки посилити захист від українських безпілотних літальних апаратів, а й знизити помітність літаків, особливо в нічний час.

Франциско Серра-Мартінс з компанії One Way Aerospace, чиї безпілотники використовувалися ВСУ, сказав, що ця спроба може мати обмежений ефект в питанні зменшення збитку. «Це може зменшити теплову сигнатуру для відкритих об’єктів стратегічної авіації, розміщених на перонах аеродромів, але вони все одно будуть помітні під інфрачервоними камерами», — сказав він.

Відео дня

Дослідник OSINT Стеффан Уоткінс каже, що шини можуть бути використані для захисту літаків від уламків у разі вибуху.

фото Maxar

«Хоча це виглядає досить нерозумно, схоже, вони намагаються зробити все можливе, щоб захистити літаки, які в іншому випадку є «сидячими качками». Чи спрацює це, залежить від того, яка боєголовка встановлена на ракеті/безпілотнику», — додав він.

Один з військових чиновників НАТО на умовах анонімності повідомив, що вони бачили спробу захистити літаки. «Ми вважаємо, що вона призначена для захисту від безпілотників. Ми не знаємо, чи матиме це якийсь ефект», — сказав він.

Шини на бомбардувальниках РФ: що відомо

Нагадаємо, що раніше в мережі показали супутникові знімки аеродрому Енгельс, на яких можна побачити бомбардувальники, які загарбники обтягнули звичайними шинами.

Відомо, що після початку повномасштабної війни ця авіабаза як мінімум двічі піддавалася атаці дронів. 5 грудня було пошкоджено два стратегічні бомбардувальники Ту-95, а 26 грудня повідомлялося про ураження літаків, транспортних засобів та особового складу РФ.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua