Київська область і столиця — лідери за обсягом придбаного житла за сертифікатом єВідновлення

«єВідновлення» (ілюстративне). Колаж: Суспільне Запоріжжя

Понад 1000 українських родин придбали нові оселі замість зруйнованих росіянами за урядовою програмою "єВідновлення". Найбільше житла за безготівковими сертифікатами від держави наразі купили на Київщині та в Києві.

Про це інформує у Facebook очільник міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

За даними міністерства, станом на 6 березня 2024 року, українці подали 10 772 заяви на компенсацію житла, втраченого через російську агресію. Програма компенсацій за повністю знищені оселі фактично почала працювати на початку цього року.

Процедура компенсацій наступна: комісія опрацьовує заяву, розраховує суму компенсації та формує сертифікат. Після сповіщення про наявність сертифіката родина може обирати нове житло для купівлі.

Таких сертифікатів сформовано по Україні 3926. Більшість заявників обирають нове житло в межах свого регіону. Левова частка отримувачів сертифікатів (75%) обирають новим помешканням квартири, чверть заявників згодні на придбання приватних будинків. Середня сума сертифіката — 1,8 млн грн.

Найбільше житла купували у Київській області та в Києві. Далі йдуть Харківська, Миколаївська та Чернігівська області.

Інфографіка купівлі житла за сертифікатами програми «єВідновлення» станом на 6 березня 2024 року. Фото: Олександр Кубраков/Facebook

Олександр Кубраков нагадав, що власники житлових сертифікатів вільні як у виборі регіону для купівлі нового житла, так і нотаріуса, який оформить угоду.

"У випадку, якщо вам нав'язують рішення по реалізації сертифіката, звертайтесь на гарячу лінію Міністерства (044) 351-48-00 та на спеціальну лінію НАБУ — 0 800 213 200", — зазначив міністр.

Сертифікат діє протягом 5 років. За нього можна придбати квартиру, будинок чи інвестувати в нерухомість, яка тільки в процесі будівництва.

Також, у січні 2024 року з'вилась можливість для українців подати заяву на отримання грошової компенсації, яку можна витратити для відбудови будинку на власній земельній ділянці. За цей час на отримання такої компенсації подали заявки більше 600 громадян.

Що відомо про урядову програму "єВідновлення"

23 лютого 2023 року Верховна рада ухвалила закон про створення державного реєстру пошкодженого та зруйнованого війною майна та порядок компенсації за нього від держави.

Із травня 2023 року стартувала державна програма "єВідновлення", за якою українці, чиє житло постраждало через бойові дії, можуть отримати кошти на ремонт домівки. Для цього необхідно повідомити про пошкоджене майно в застосунку "Дія" і подати заяву про отримання фінансової допомоги.

12 травня минулого року уряд визначив, що максимальна сума допомоги за програмою "єВідновлення" становить 200 тисяч гривень. У червні в Україні почалися перші виплати коштів у межах програми "єВідновлення". Компенсацію отримали люди з Київщини та Донеччини.

1 серпня 2023 року на Київщині стартував другий етап програми "єВідновлення". Власники зруйнованого житла можуть подати заявку на отримання безготівкового сертифіката для придбання нової квартири чи будинку.

Станом на середину грудня 2023 року, у 24 громадах Київської області жителі подали понад 2 тис. заявок на отримання житлових сертифікатів. 419 із них отримали позитивне рішення на загальну суму компенсацій понад 1,4 млрд грн.

Наприкінці січня 2024 року у програмі "єВідновлення" стартував новий тип компенсації за зруйноване житло: йдеться про можливість відбудови будинків на своїй земельній ділянці. Це необов'язково має бути та сама земля, де раніше був знищений росіянами будинок.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua