На Подолі оновили дощовий садок, а у Деснянському районі розквітнув парк на Малишка. ФОТО. ВІДЕО

Дощовий садок у Подільскому районі. Фото: Київзеленбуд

Дощові садки облаштовують в районах столиці для природного регулювання дощових стоків. Але це і просто красиво.

На Контрактовій площі в Подільському районі Києві ще у 2024 році облаштували дощовий садок, за допомогою якого відводяться та регулюються стоки під час опадів. А цього року, як зазначають в Київзеленбуді, його впорядкували.

Поверхня садка сформована у заниженій ділянці, її виклали з кам’яної відсипки з річкової гальки різної фракції, що забезпечує рівномірний розподіл потоку та часткову фільтрацію води. По всій довжині садка глибоко в землі прокладена дренажна система. Завдяки цьому рішенню частина вологи природно поглинається ґрунтом і рослинами, а надлишок відводиться.

Цього року в садку висадили нові рослини. Вже цвітуть лілейники, ростуть садова герань, осока пальмолиста, іриси та вербозілля крапчасте. Фахівці кажуть, що саме ці рослини добре витримують як зливи, так і посушливі періоди.

Дощовий садок на Контрактовій площі. Фото: Київзеленбуд

Дощовий садок на Контрактовій площі. Фото: Київзеленбуд

Дощовий садок на Контрактовій площі. Фото: Київзеленбуд

А у Дніпровському районі Києва яскравими барвами радує око парк, що уздовж вулиці Андрія Малишка.

Зелену зону прикрасили яскраві бегонії, строкаті колеуси, барвисті сурфінії та хлорофітуми.

Читайте також:

  • На столичній Солом’янці завершили озеленення скверу. ФОТО
  • Озеленювачі створили у Києві локації незвичної краси. ФОТО
  • Столичну Оболонь прикрасили яскраві сурфінії. ФОТО

Ірина ГОЛОТЮК

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua