Військовослужбовець з Києва здобув срібло з пауерліфтингу на змаганнях ветеранів США

Команда учасників на змаганнях від України. Фото організаторів.

На цих змаганнях українські військові здобули шість медалей.

Восьмого березня на Nellis Air Force Base (військовій базі Повітряних сил США у Лас-Вегасі), відкрили United States Air Force Trials 2024 — це змагання ветеранів та військових Повітряних сил і морської піхоти США.

Ці змагання є відбірковим етапом для участі у Warrior Games — найбільшому американському турнірі з адаптивних видів спорту для військових з пораненнями і травмами.

На церемонії відкриття United States Air Force Trials 2024 збірна України першою вийшла на поле. Колону України очолили капітан збірної 30-річний нацгвардієць із Івано-Франківська Юрій Гапончук і 30-річний військовослужбовець ЗСУ з Чернігівської області Руслан Сумін.

Українські військовослужбовці під час змагань. Фото організаторів.

Загалом у збірну України входять 30 учасників — ветерани та військовослужбовці, які змагатимуться в 11 адаптивних видах спорту:

— кульові стрільбі.

Чемпіоном з Києва став 25—річний Ілля Денисенко. Чоловік займається спортом зі школи, захоплюється різними його видами. На засист України став з травня 2022 року. А вже 6 липня того ж року отримав уламкове поранення передпліччя та обох ніг внаслідок підриву на міні на Харківщині.

Військовослужбовець Ілля Денисенко. Фото організаторів.

Ілля Денистенко завоював срібло з пауерліфтингу у категорії «88-97 кілограмів».

Також серед переможців від збірної України по пауерліфтингу:

• 23-річний ветеран ДПСУ з Чернівецької області Вадим Гільчук виборов золото у ваговій категорії «65 кг»;
  • 29-річний поліцейський з Краматорська Алан Болієв здобув золото у категорії «72 кг»;
  • 36-річний нацгвардієць із Харкова Артем Коц отримав золото у категорії «97-107 кг»;
  • 29-річний військовослужбовець ЗСУ із Сумщини Вадим Кіріченко здобув срібло в категорії «72-80 кг»;
  • 38-річний нацгвардієць із Херсона Ігор Бутенко здобув срібло у категорії «107+ кг».

Також в Україні стартує програма з ІТ освіти для ветеранів. Детальніше про це читайте у матеріалі «Вечірнього Києва».