Все про дріжджі: які є види і як правильно ними користуватися

З нашої статті ви дізнаєтеся все про те, які є різновиди дріжджів, і як правильно ними користуватися.

Як правильно користуватися дріжджами / фото ua.depositphotos.com

Дріжджі можуть бути як помічником кулінара, так і зіпсувати страву. Що таке дріжджі? Це одноклітинні гриби, які починають швидко розмножуватися при контакті з рідиною і викликають процес бродіння, за рахунок якого тісто піднімається.

Якщо знати, чим відрізняються різні види дріждів і як правильно їх використовувати, то будь-яка дріжджова випічка буде вдалою. Раніше УНІАН публікував ідеальний рецепт дріжджового тіста, а зараз докладніше поговоримо про його головний компонент.

Які бувають види дріжджів

Існує кілька різновидів дріжджів — кожен з них має свої особливості. 

Відео дня

  • Пресовані дріжджі — найпопулярніший і улюблений у пекарів вид дріжджів. Їх також називають живими або свіжими дріжджами. З ними випічка виходить пишною і м’якою, а тісто швидко піднімається. Пресовані дріжджі потрібно розчинити у воді, щоб вони почали розмножуватися. У фірмовій упаковці пресовані дріжджі зберігаються близько 12 днів, а у відкритому — всього пару днів.
  • Сухі дріжджі також називають активними. Часто використовуються при випічці хліба. Їх можна додавати до борошна або інших сухих інгредієнтів, не розводячи у воді. Сухі дріжджі зберігаються набагато довше — до 2 років в закритій упаковці. Але тісто з ними виходить не таким пишним і ароматним.
  • Швидкорозчинні дріжджі — це різновид сухих дріжджів з особливо дрібними гранулами. Вони зручні тим, що з них не потрібно заздалегідь робити опару. Просто замісіть ці дріжджі прямо в тісто і залиште тісто підніматися. Швидкорозчинні дріжджі надають тісту легкість, приємний аромат і рум’яну скоринку.
  • Пивні та винні дріжджі використовуються для виготовлення однойменних напоїв, а також квасу. У випічку їх зазвичай не додають через специфічний смак.

Незалежно від обраного виду дріжджів, обов’язково перевірте їхній термін придатності перед покупкою. Після закінчення терміну придатності дріжджі «вмирають» і не дають ніякого ефекту при випічці.

Як правильно користуватися дріжджами у випічці

При готуванні дріжджового тіста дотримуйтеся наступних правил.

  • Пропорція дріжджів. Зазвичай кількість дріжджів, яку потрібно додати в тісто, зазначена в рецепті. Але якщо в рецепті немає такої інформації — використовуйте приблизно 30-50 г дріжджів на 1 кг борошна. Також пам’ятайте, що 10 г сухих дріжджів дорівнює 30 г пресованих (живих) дріжджів.
  • Приготуйте опару для тіста — для цього дріжджі додайте в теплу рідину (молоко або воду). Там вони почнуть розмножуватися. Рідина не повинна бути гарячішою за 35° градусів, інакше дріжджі загинуть. Залиште опару на 15-20 хвилин, потім на її основі робіть тісто.
  • Не додавайте цукор в опару відразу. Це поширена помилка кулінарів. Цукор краще додати в опару в самому кінці, коли дріжджі розмножаться. Інакше тісто буде не таким пишним.
  • Швидкодіючі дріжджі готують без опари. Їх відразу додають в тісто.
  • Залиште дріжджове тісто підніматися на 20-50 хвилин в тепле, але не гаряче місце. Можна поставити тісто біля батареї. Або трохи нагріти духовку, вимкнути і поставити в неї каструлю з тістом.
  • Дріжджове тісто має збільшитися в обсязі в два рази. Після цього з нього можна ліпити і випікати вироби.
  • Як ще використовувати дріжджі в кулінарії окрім випічки

    Дріжджами можна загустити суп або соус — достатньо буквально щіпки продукту. Також дріжджі можна додавати в кислі супи, розсольник, зелений борщ. Для цього дріжджі спочатку обсмажують з цибулею і морквою, а потім додають в суп.

    Джерело

    Рейтинг
    ( Пока оценок нет )
    PRO-KYIV.in.ua