На Київщині розпочинається вступна кампанія до закладів профтехосвіти

Фото: Уніан (ілюстративне)

На Київщині розпочинається вступна кампанія до закладів фахової передвищої та професійно-технічної освіти. Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації із посиланням на заступницю начальника КОВА Жанну Осипенко.

Зазначається, що на території області функціонують 33 заклади професійної освіти. Це — 22 заклади професійно-технічної освіти та 11 фахової передвищої освіти (коледжів). Крім того, працюють відокремлені структурні підрозділи закладів вищої освіти.

"Підготовка робітничих професій здійснюється за 11 напрямами економічної діяльності та 70 професіями. Це досить велика цифра, яка дозволяє нам забезпечити всі потреби економіки Київської області в будь-яких фахівцях",— каже Осипенко.

За її словами, враховуючи, що здобувати професійну освіту будуть також внутрішньо переміщені особи, у КОВА прийняли рішення про збільшення обсягів регіонального замовлення на 10% порівняно з минулим роком.

З 23 червня розпочинається реєстрація електронних кабінетів для вступників до закладів фахової передвищої освіти на базі 9 класів, а з 1 липня — на базі 11 класів. Подання заяв для вступників 9 класів, які претендують на місця, що фінансуються з коштів державного чи обласного бюджетів, триватиме до 13 липня,— поінформували у КОВА.

До коледжів випускники 11 класів мають право вступати як за результатами національного мультипредметного тесту(НМТ), так і за співбесідою та творчими конкурсами. Зарахування їх на бюджетну форму навчання завершиться до 31 липня.

Після завершення роботи пунктів НМТ у липні почнеться також нова вступна сесія: бакалаври складатимуть вступні іспити до магістратури. Цього року в регіоні працюватиме 10 таких закладів. Вступні випробування триватимуть протягом десяти днів, оскільки велика кількість студентів вибрала місцем складання Київську область.

У КОВА зауважили, що відповідно до визначеного переліку професій заклади освіти можуть здійснювати перепідготовку дорослого населення за ваучерами. Наразі підписано договори про навчання за ваучерами Бориспільським, Рокитнянським професійними ліцеями та Богуславським центром професійно-технічної освіти.

Що відомо про освіту на Київщині

Із навчальних закладів Київської області випускаються 11 800 школярів. Складатимуть Національний мультипредметний тест понад 15 тисяч дітей — це випускники шкіл та діти-переселенці. Тест містить два обов'язкові предмети: українську мову та математику, а третій предмет школярі можуть обирати на власний розсуд.

За три місяці в Освітньому хабі Київщини пройшли навчання 856 людей. Основна мета хабу — створення освітнього середовища, де люди можуть розвинути соціально-комунікативні навички, набути актуальних компетентностей і знань, отримати допомогу в професійному самовизначенні.

Навесні цього року в селі Загальці Київської області відкрили модульний освітній простір. Це перший освітній простір такого типу в Україні

Переселенці та ветерани зможуть отримати ваучер на безоплатне навчання у закладах освіти і пройти перепідготовку за робітничою професією, підготовку за спеціальністю для здобуття ступеня магістра або магістра за іншою спеціальністю, спеціалізацію чи підвищення кваліфікації.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua