На МКС сталася друга з початку зими розгерметизація на російському кораблі

Російський вантажний корабель «Прогрес» на Міжнародній космічній станції розгерметизувався. Це вже другий подібний інцидент з російськими модулями на МКС за два місяці.

«Прогрес МС-21» прибув на МКС 28 жовтня / фото NASA

У російському вантажному кораблі «Прогрес МС-21», пристикованому до Міжнародної космічної станції, сталася «незрозуміла втрата тиску». Але в «Роскосмосі» стверджують, що екіпажу нічого не загрожує.

Про це пише Reuters. Відзначається, що розгерметизація сталася в системі охолодження вантажного корабля. Він прибув на МКС 28 жовтня, пристикувавшись до модуля «Поіск», і мав за планом відстикуватися 18 лютого.

«Прогрес МС-21 «(він же «Прогрес-82», — УНІАН) після інциденту був ізольований від решти станції. «Температурний режим і тиск на борту МКС в нормі, життю і здоров’ю екіпажу нічого не загрожує, вони почувають себе нормально», — стверджують у «Роскосмосі».

Відео дня

В NASA підтверджують, що відбулася розгерметизація системи охолодження корабля «Прогрес».

«Причина втрати охолоджуючої рідини в космічному кораблі «Прогрес-82» з’ясовується. Люки між «Прогресом-82″ і станцією відкриті, температура і тиск на борту станції в нормі», — відзначили в NASA.

У космічному кораблі «Прогрес-82» стався витік охолоджуючої рідини / фото NASA

Зазначимо, що Росія і США, як і раніше, тісно співпрацюють на МКС, попри серйозні збитки, завдані їхнім відносинам у результаті вторгнення Росії в Україну. На даний момент на борту Міжнародної космічної станції сім членів екіпажу — троє американців, троє росіян і один японець.

Як пише Space.com, поки не відомо, чи буде проведена відстиковка «Прогресу» 18 лютого, як планувалося, або ж це перенесуть, щоб продовжити розслідування інциденту. Це пов’язано з тим, що кораблі «Прогрес» спроектовані так, щоб згоряти в атмосфері Землі після завершення їхньої місії, тому інженери не зможуть досліджувати його на Землі.

NASA додасть місце на SpaceX, щоб їхній астронавт не повертався на Землю з росіянами

Російське космічне сміття зірвало операцію NASA на МКС

«Є проблеми»: Китай не готовий приймати росіян на своїй космічній станції

Прощання з російською космічною «скрєпою»

Інциденти на МКС з російськими модулями

Останнім часом російська техніка на Міжнародній космічній станції регулярно створює проблеми, деякі з яких ставлять під загрозу життя членів екіпажів.

Так, у грудні 2022 року в російському сегменті МКС з кормової частини космічного корабля «Союз МС-22» почався значний витік холодоагенту — у підсумку він витік практично весь. Це сталося через розгерметизацію зовнішнього контуру системи забезпечення теплового режиму.

Цей корабель привіз на МКС трьох нових астронавтів, і повинен був забрати і повернути на Землю інших — російських космонавтів Дмитра Пєтєліна і Сергія Прокоп’єва, а також Френка Рубіо із NASA. Однак через витік повернення на Землю було скасовано. Зараз «Роскосмос» готує на заміну інший корабель — «Союз МС-23», запуск якого запланований на 20 лютого.

Раніше були й інші інциденти. Так, у серпні 2020 року на МКС виявили тріщину, через яку на стації впав тиск і спостерігався витік кисню. А в середині жовтня того ж року російські космонавти виявили ще одне можливе місце витоку в перехідному відсіку модуля «Зірка».

Пізніше в жовтні в російському сегменті МКС зламався туалет. А в січні 2021 року російські космонавти виявили тріщину і підозрювали наявність ще однієї.

У липні того ж року російський модуль «Наука» ледь не знищив усю МКС. Після стикування в апарата незаплановано спрацювали двигуни, через це орієнтація МКС на орбіті змістилася на 45 градусів.

А трохи пізніше, в кінці серпня, на російській модулі «Зоря» виявили нові тріщини, які з часом можуть розширитися. У вересні 2021 року на російському модулі «Зірка», який забезпечує житлові приміщення, спрацювала пожежна сигналізація після того, як екіпаж повідомив про дим і запах горілого пластику.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua