Ображав жінку з дитиною через українську мову: у Києві поліція склала адмінпротокол на уродженця Вінниччини

Підозрюваний у вчиненні хуліганських дій, Київ, 17 листопада 2023 р. Фото: Поліція Києва/Facebook

Столичні поліцейські склали адмінпротокол про дрібне хуліганство на 36-річного чоловіка, який ображав жінку з донькою на дитячому майданчику в Києві. Потерпіла каже, що незнайомець був напідпитку і почав лаяти її, коли почув українську мову.

Про це йдеться у дописі поліції Києва у Facebook.

Інцидент стався у Дніпровському районі столиці. Конфлікт на дитмайданчику потрапив на відео, яке поліцейські виявили у соцмережах. На кадрах невідомий з ознаками алкогольного сп'яніння нецензурно обзиває жінку. Також він облив її пивом і висловлював антиукраїнські гасла.

Зі слів потерпілої, чоловік погрожував їй та її малолітній доньці через те, що вони розмовляли українською.

Поліцейські встановили особу та місце проживання порушника. Через деякий час до нього навідались дільничні офіцери. Кривдником виявився 36-річний уродженець Вінниччини. Правоохоронці склали на нього протокол за ст. 173дрібне хуліганство Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Чоловікові загрожує 119 грн штрафу або виправні роботи строком до двох місяців, або до 15 діб арешту.

Через антиукраїнські висловлювання правоохоронці також перевіряють фігуранта на прихильність ідеям "руского міра" і причетність до інших правопорушень у столиці.

Що відомо про мовні конфлікти на Київщині

Наприкінці жовтня в Києві водій таксі відмовився обслуговувати двох пасажирок державною мовою. Служба таксі звільнила цього працівника.

Навесні у Державному податковому університеті в Ірпені викладачку, яка не захотіла читати лекцію українською мовою, відсторонили від роботи.

У жовтні 2022 року доцента одного із вищих навчальних закладів Києва оштрафували за використання під час освітнього процесу недержавної мови.

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь зазначає, що найбільше звернень щодо порушення закону про мову надходять до нього з Києва. За його словами, це свідчить, про "чутливість питання" — на порушення мовних прав у столиці реагують найбільше.

З початку 2023 року українці подали понад 3 тисячі звернень про порушення мовного закону — найбільше звернень щодо сфери обслуговування, зокрема соціальних мереж, інтернет-представництв та інтернет-магазинів.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua