Політики США згуртувалися на фоні спроб Китаю збудувати антизахідну імперію з Росією та Іраном – експерт

У республіканців і демократів знайшли спільний знаменник.

У американців є спільний ворог / фото ua.depositphotos.com

Обидві партії влади США згуртувалися для того, щоб побороти зовнішню загрозу. Як заявив політолог з Вашингтона Андрій Піонтковський для «Еспресо», відповідні дії можна побачити у політичних руках Штатів.

До прикладу, губернатор Флориди Десантіс змінив свої погляди. Тепер він говорить, що Путін – воєнний злочинець, котрий сидить на бензоколонці, вимахуючи ядерною бомбою. Десантіс заявляв, що через це потрібно надати повну підтримку Україні.

«Ця зміна позиції усього політикуму США викликана двома причинами. Перша – візит китайського лідера до Москви, який сприймався, як спроба Сі створити нову імперію зла. Спочатку він домовився з Іраном, надавши йому велику послугу – нормалізував відносини із Саудівською Аравією. Тобто він явно намагався вибудувати таку антизахідну імперію Китай-Росія-Іран. І це парадоксальним способом згуртувало обидва крила американського політикуму.

Відео дня

Була дуже популярною школа, особливо серед республіканців, що основний ворог – Китай. Але тепер оця антикитайська партія побачила, що Путін власне васал Китаю і повністю надає свої економічні ресурси у розпорядження Китаю, що Сполученим Штатам протистоїть єдиний блок Китаю і дрібного такого китайського васала. Це згуртувало весь американський політикум, який зайняв зовсім нову єдину позицію», — заявив Піонтковський.

Зеленський щодо введення санкцій: «Жоден пособник терористів не уникне відповідальності»

Зеленський годину розмовляв із Макроном: про що говорили

Мінфін, Рада Федерації та зрадник Богуслаєв: Зеленський ввів нові санкції проти РФ

«Це не просто ганьба»: в ОПУ прокоментували допуск Росії до головування в Радбезі ООН

Також політолог наголосив на тому, що американська влада вдалася до більш гострої риторики на рахунок війни в Україні.

«Всі ми помітили упродовж останнього тижня різке посилення жорсткості позиції усього американського політикуму щодо російської агресії в Україні. Держсекретар США Блінкен кожен день повторює навіть різкіше, ніж українське керівництво, що жодні переговори неможливі, бо будь-яка зупинка бойових дій йде на користь агресорові, дозволяє Путіну врятувати обличчя, перегрупувати сили, приготуватись до нової війни й так далі. Але не менш вражають надзвичайно серйозні зміни у республіканському секторі американського політикуму», — сказав Піонтковський.

Зокрема політолог підкреслив негативну роль, котру виділили попереднику Байдена Трампу.

«Трамп перетворюється у всуціль маргінального ідіота, кожен день повторюючи на мітингах, що він за 24 години домовиться з Путіним про припинення війни, віддавши йому цілу низку українських областей», — додав Піонтковський.

Допомога США Україні: що відомо з актуального

Танки ABRAMS від Вашингтона можуть надійти Україні швидше, ніж передбачалося. Перші поставки можуть відбутися вже восени 2023-го року. Однак є нюанс.

Вашингтон поділяє плани Києва щодо мирного урегулювання у війні проти Росії. США не підтримує схожі пропозиції від Москви, а також відкидає «мирний план» Китаю.

Нещодавно стало відомо, що США у понеділок 3 квітня оголосять про новий пакет допомоги Україні на суму 2,6 млрд. доларів. До нього будуть входити у тому числі радари повітряного спостереження та протитанкові ракети.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua