Понад 500 українських військових пройшли соціальну та психологічну реабілітацію під час лікування у Києві — Хонда

Реабілітація військових. Фото: Марина Хонда/Facebook

У Києві запустили пілотний проєкт, де реабілітологи Київського міського центру реабілітації "Аскольд" працюють із пацієнтами у перервах між медичними процедурами. Це робить процес відновлення українських військових більш комплексним.

Про це повідомляє у Facebook заступниця голови Київської міської державної адміністрації Марина Хонда.

За її словами, наразі понад 500 захисників і захисниць отримали послуги із соціальної та психологічної реабілітації у період лікування в одному з медичних закладів столиці. У своїй роботі фахівці використовують такі артерапевтичні методи:

  • string-artСучасне мистецтво створення зображення композицією з натягнутих ниток на картоні чи іншому твердому матеріалі — основі, яка відіграє роль тла. Нитяну графіку також інколи називають ізографіка або вишивка на картоні
  • анімалотерапіюЗоотерапія або анімалотерапія — одним з видів терапії, де залучаються тварини
  • глинотерапію
  • ігротерапію
  • ізотерапіюОдин з найбільш популярних і ефективних методів арт-терапії. Вона полягає в використанні образотворчого мистецтва
  • нейрогімнастику
  • буктерапію
  • кулінарну терапію тощо.

Реабілітація військових за допомогою тварин. Фото: Марина Хонда/facebook

"За нашими спостереженнями та анонімному анкетуванню комбінація таких методів і способів відновлення допомагає нашим захисникам та захисницям зменшити напругу, знайти хобі, розвивати дрібну моторику, координацію рухів, покращувати увагу та морально розвантажитися. Також фахівці адаптують заняття під актуальні потреби та запити військовослужбовців", — каже Хонда.

Що відомо про реабілітацію військових у Києві та області

У Києві 38 комунальних медичних закладів цього року підписали договір із Нацслужбою здоров'я України щодо надання послуг реабілітації дорослим і дітям. Також столиця продовжує реалізовувати проєкти реабілітації та реінтеграції ветеранів. У цьому допомагає досвід ізраїльської організації Brothers for Life.

Ще в місті презентували модель відновлення психічного здоров'я для потерпілих під час війни та запровадили пілотний проєкт із соціальної реабілітації військових під час лікування в медзакладах.

У Києві замість старого приміщення ЖЕКу створять центр комплексної реабілітації для дітей та молоді з інвалідністю. Мета проєкту — зробити послуги реабілітації доступними, аби жителі могли отримувати їх у районі за місцем свого проживання.

У Білій Церкві за підтримки благодійників США можуть створити центр реабілітації військових.

У Міністерстві охорони здоров'я мають намір продовжити реконструкцію Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни на Київщині. У планах — ремонт і оснащення двох із чотирьох корпусів установи, де лікують поранених військових.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua