Повноваження забрали, а відповідальність залишили: Кличко прокоментував догану від Кабміну

Фото: Віталій Кличко / Telegam

Віталій Кличко назвав свою догану від Кабміну "політичними іграшками" й повідомив, що у нього повноваження забрали, проте відповідальність залишили. Про це міський голова повідомив в ефірі марафону "Єдині новини".

27 червня міський голова Києва Віталій Кличко отримав догану від Кабміну за стан укриттів у столиці. Також догани отримали голова Київської міської військової адміністрації Сергій Попко та голови низки районів Києва.

Згодом голови районних державних адміністрацій Києва записали спільне звернення до Кличка. Вони закликали міського голову не перекладати відповідальність за місто на райони.

"Моя реакція — я посміхаюся. Мої повноваження забрали, а відповідальність залишили. Ще раз хочу наголосити, що від початку війни РДА перейшли в порядкування Офісу Президента і балансоутримувачі є райони. Вони ж розпорядники коштів. Ми, як місто, зробили все", — сказав Кличко.

Посадовець розказав, що повноваження зараз забрали до військової адміністрації, а райони — під керівництво Офісу Президента.

"Я навіть не звільнити, не догану дати не можу, але повинен вимагати від підлеглих роботи. Вони, замість того, щоб ремонтувати ці споруди, вони закуповують сковорідки, барабани й все інше", — сказав Кличко.

Що відомо про перевірку укриттів у столиці

Уночі 1 червня Росія завдала ракетного удару по Києву. Внаслідок цього у Деснянському районі столиці загинули троє людей: дві жінки і 9-річна дівчинка. Чоловік однієї з загиблих та жителі району стверджують, що укриття, де хотіли сховатися від обстрілу люди, було зачинене.

Мер Києва Віталій Кличко ініціював тимчасове відсторонення від виконання обов'язків посадовців Деснянського району через загибель людей унаслідок атаки РФ уночі 1 червня.

За дорученням Президента Володимира Зеленського 3-го червня стартувала комісія щодо перевірки укриттів у столиці. Вона оцінює доступність та базові параметри. Спеціальна комісія працюватиме 10 днів та вибірково перевірятиме щодня кожен район столиці. Станом на ранок 5 червня вже перевірили 1664 укриття.

Крім того, на базі Департаменту муніципальної безпеки КМДА вирішили сформувати 10 мобільних груп за участі громадських активістів, які перевірятимуть стан укриттів і доступ до них населення.

Спеціальна мапа укриттів є в додатку "Київ Цифровий". Розробники додали нову функцію: тепер у застосунку можна поскаржитись не лише на недоступні укриття, а й на їх незадовільний стан.

У Київській міській прокуратурі повідомили, що правоохоронці розслідують можливе розкрадання грошей, які були виділені на ремонт укриттів у столиці.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua