Повторний контроль безпеки: киян просять повідомляти про стан укриттів у додатку «Київ Цифровий»

Показчик входу до укриття. Фото: Суспільне

Киян закликають долучитися до повторної інспекції укриттів. Відгуки про стан сховищ і можливість доступу до них слід залишати в додатку "Київ Цифровий". Про це йдеться у повідомленні Київської міської державної адміністрації.

"Прийшов час дізнатися про зміни. Розкажіть нам про стан бомбосховищ у вашому районі", – зазначають розробники "Київ Цифровий".

Для цього необхідно відкрити застосунок і в сервісі "Мапа укриттів" залишити відгук.

Скарги чи побажання від киян дозволять швидше виправити виявлені недоліки й порушення. Столична влада заявляє про намір удосконалювати захисні об’єкти.

"Навіть якщо приміщення перебуває в оренді чи приватній власності, статус укриття чи сховища з нього не знятий. І доступ до нього під час повітряної тривоги має бути безперешкодним", — нагадали в КМДА.

Що відомо про перевірки та облаштування київських укриттів

Уночі 1 червня Росія завдала ракетного удару по Києву. Внаслідок цього у Деснянському районі столиці загинули двоє жінок і дитина. Жителі району стверджують, що укриття, де хотіли сховатися від обстрілу люди, було зачинене.

За дорученням Президента Володимира Зеленського 3-го червня стартувала комісія щодо перевірки укриттів у столиці. 10 червня вона закінчила перевірку всіх 4655 сховищ. За підрахунками комісії, 15% укриттів Києва придатні до використання без зауважень.

У Києві, після рішення комісії щодо непридатності значної кількості укриттів, з обліку та мапи зняли близько тисячі об’єктів. Для поповнення фонду захисних споруд влада почала переговори із підприємцями про доступ населення до підвальних приміщень.

Також у столиці планують встановити понад 200 модульних укриттів, насамперед, у спальних районах міста. На них місто виділить 300 мільйонів гривень.

Перше "пілотне" мобільне укриття з'явилось у Києві наприкінці червня. Воно виготовлене з бетону і може захистити від вибухової хвилі та осколкового ураження.

Київські укриття обладнають автоматизованою системою відкриття, аби під час повітряної тривоги до них був гарантований доступ.

Мапа укриттів є в додатку "Київ Цифровий". Розробники додали нову функцію: у застосунку можна поскаржитись не лише на недоступні укриття, а й на їх незадовільний стан.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua