У Києві почастішали випадки отруєння грибами: основні симптоми

Фото: Getty images

У Києві почастішали випадки отруєння грибами, попри заборону ходити в ліс на час війни.

Про це інформує Департамент охорони здоров'я КМДА.

Нині в токсикологічному відділенні Київської міської лікарні швидкої медичної допомоги із гострим отруєнням грибами перебувають три людини.

Як швидко виникають симптоми отруєння

Найбільш отруйними є токсини мухоморів білого і смердючого, блідої поганки, сморжів і деяких інших грибів. Після їх вживання симптоми можуть проявитися протягом трьох діб.

"Сильна спрага, судоми, посиніння губ, нігтів, нудота, запаморочення розпочнуться тоді, коли токсини вже досягнуть головного мозку. Тож і лікування через втрату часу буде більш складним", — кажуть медики.

Галюцинації, розлад або втрата свідомості, порушення дихання та серцевої діяльності — результат отруйної дії червоних мухоморів. Токсини впливають на нервову систему вже за одну-дві години після трапези.

Після вживання неякісних страв із сироїжок, недоварених осінніх опеньків, сатанинських грибів, несправжніх дощовиків – нудота, блювання, біль у животі, розлад шлунку, підвищення температури тіла дадуть про себе знати впродовж години. Отруєння ними не часто бувають летальними, проте можуть бути серйозні наслідки для здоров'я.

Що робити, якщо відчули симптоми отруєння

Якщо відчули подібні симптоми, потрібно негайно звернутись до лікаря, аби токсини завдали меншої шкоди. Також медики зауважують, що отрута сильніше діятиме на дитячий організм.

"Долікарняною допомогою може бути промивання шлунку (випити 5-6 склянок кип'яченої води та викликати блювоту), прийняти сорбенти, зробити очисну клізму, пити велику кількість рідини", — йдеться в повідомленні.

Що відомо про ліси Києва та області

У березні 2022 року на Київщині заборонили відвідувати ліси цивільному населенню. Заборона триватиме щонайменше до кінця режиму воєнного стану. Щоб повністю розмінувати Київщину, може знадобитись 8-10 років.

У Києві також продовжує діяти заборона на відвідування лісів. Порушникам загрожує штраф, що може сягати кількох тисяч гривень. Також протягом року в київських лісах планують висадити майже 224 тисячі сіянців лісових культур. Зокрема 1,5 тисячі сосен вже ростуть у Дарницькому лісництві.

У грудні Державна екологічна інспекція Столичного округу повідомила, що за 10 місяців війни довкіллю Києва та області завдано збитків на 47 мільярдів 483 мільйони гривень.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua