У ЗСУ вперше «засвітили» польські М120 Rak: експерт розповів, що це за звір (відео)

Скільки саме М120 Rak мають українські військові, достеменно невідомо.

Олександр Коваленко розповів, що являють собою польські міномети М120 Rak / скріншот

У Збройних силах України вперше показали польські самохідні міномети М120 Rak. Вони є на озброєнні в 44-ї окремої механізованої бригади.

Відео з польським мінометом опублікували на YouTube-каналі бригади. Проте скільки саме М120 Rak мають українські військові, достеменно невідомо. Ще у квітні зʼявлялася інформація про плани посилення українських військ трьома ротами цих машин – йдеться про 24 одиниці.

У ЗСУ показали польські міномети М120 Rak

Військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко розповів, що M120 Rak оснащена цифровою системою керування вогнем, тепловізором та лазерним далекоміром, що не обмежує його за діями у будь-який час доби.

«M120 Rak – це дуже хороша 120-мм самохідна мінометна установка (САМУ) і в 2016-му я був тільки «за» отримання її для ЗСУ, як розширення парку, за нечисленних 2С9 Нона-СВ. Але то був 2016-й, для якого M120 Rak і справді була б корисною бойовою машиною», – написав він. 

За його словами, сам міномет є автоматичним знаряддям довжиною 25 калібрів, що працює за принципом довгої віддачі стовбура, із заряджанням, що відбувається в будь-якому положенні, клиновим затвором з вертикальним переміщенням і гідравлічною системою повернення. Привід вежі електричний, але в екстреній ситуації активується ручне управління, каже Коваленко. Також мінометна установка може вести вогонь дистанційно. 

«Система керування зв’язком Fonet з радіостанцією RRC-9311AP, гібридна навігаційна система. Екіпаж має денні та нічні прилади спостереження, у командира є кругова система спостереження», – додав він.

Експерт також розповів, що M120 Rak використовує для стрільби як стандартні міни OF843B та OF843A з максимальною дальністю 6 900 метрів, так і більш сучасні – OF843A/B, з дальністю пострілу до 8 км. Але «самий смак» – це RAK-HE-1з дальністю пострілу понад 10 км.

«Загалом, здавалося б, мрія, а не САМУ. І це правда. Але, повторюся, 2016-го року… В умовах панування в повітряному просторі барражуючих боєприпасів «Ланцет», дронів, щільного артилерійського та контрбатарейного вогню, 7 км зараз ні про що. Хтось скаже, а як же RAK-HE-1? А ніяк, тому що RAK-HE-1 заборонено до експорту з Польщі, за чим уважно стежить консорціум PGZ. Власне, повторюся, M120 Rak – це дуже хороша САМУ, але в реаліях сучасних бойових дій вона більш жирна мета, ніж невловимий мисливець. І як на мене, застосування їй краще знайти десь у прикордонній зоні, але ніяк не поблизу лінії бойового зіткнення», – резюмував Олександр Коваленко. 

Читайте також:

Окупанти на фронті намагаються захиститися від українських дронів: що придумали (відео)

У Росії заявили про вихід нової версії «Шахедів»: чим це загрожує Україні

КНДР масово поставляє російським окупантам браковані снаряди, — Defence Express

Зброя для України: останні новини

Генеральний інспектор Збройних сил Німеччини Карстен Бройєр повідомив, що протягом 2024 року його країна планує поставити в Україну біля 200 тисяч снарядів. Він наголосив, що німецька оборонна промисловість збільшує виробничі потужності.

Кількома днями раніше міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що F-16 Україна отримає в «короткостроковій перспективі». Він також наголосив, що було зроблене «замовлення на майбутнє для Сил оборони майбутнього, але це 2027-2030 рік».

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua