З музакадемії Чайковського звільняються викладачі через незгоду з назвою ВНЗ

З музакадемії Чайковського звільняються викладачі через незгоду з назвою вишу.

З музакадемії Чайковського звільняються викладачі через незгоду з назвою вишу. Фото: wikimapia.org

Викладачі музакадемії (консерваторії) у Києві почали звільнятися з місця робота через те, що керівництво вишу не хоче прибрати з назви ім’я Чайковського.

Ця історія триває з 2022 року. Нагадаємо, PRO-kyiv.in.ua писав, що студенти та активісти консерваторії у Києві виступають проти імені Чайковського у назві. При цьому трудовий колектив Національної музичної академії України вирішив на своїх зборах, що ім’я Петра Ілліча Чайковського з назви не прибиратимуть. Мінкульт розчарувався цим рішенням.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

1 березня заяву про звільнення написала професорка кафедри історії світової музики Олена Корчева. Вона так мотивувала своє рішення: «Вільна від сорому «чайковського світу». Від гібридності у стінах академії. Від сліпої волі більшості. Від розмивання людських та професійних істин… Вільна, бо звільнилася».

Олена Корчева була викладачем-активісткою, яка ще навесні 2022 р. зверталася до керівництва консерваторії, щоб ім’я Чайковського було прибрано з назви.

Наступного дня, 2 березня, композитор Алла Загайкевич заявила, що також хоче звільнитися з вишу «на знак протесту проти малоросійського свавілля адміністрації, на знак єднання з українським свідомим суспільством»

3 березня повідомили, що з академії пішов Володимир Сіренко – професор, Народний артист України, головний диригент та художній керівник Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України. Причина — та сама.

Нагадаємо, 2022 року в Києві перейменували театр імені Лесі Українки, прибравши з назви слова «театр російської драми».

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua