Загрози виходу з берегів річки Ірпінь нема — Маркушин

Шлюз на річці Ірпінь Фото: Олександр Маркушин/Telegram

На Київщині станом на 17 квітня загроз виходу річки Ірпінь з берегів немає. Рівень води, в порівнянні з 14 квітня, знизився на 10 см. Гідрологічна ситуація контрольована. Про це повідомляє мер міста Олександр Маркушин у Telegram.

Зазначається, що аномальний рівень опадів спричинив підтоплення прибережних зон річки Ірпінь.

"Працівники Ірпінської дільниці Басейного управління водних ресурсів середнього Дніпра пояснюють, що рівень води в річці поступово буде знижуватися завдяки природним процесам",— каже Маркушин.

За його словами, минулого тижня проводилися роботи для зниження рівня води на регуляторному русловому шлюзі №6 річки Ірпінь.

Що відомо по підтоплення Київщини

У Києві та деяких районах Київщини можуть бути підтоплені дачні будинки та присадибні ділянки, які знаходяться поруч із берегом Дніпра.

Це пов'язано із весняним водопіллям через Київську ГЕС, пояснили в Укргідрометцентрі, а також оголосили ІІ рівень небезпеки – помаранчевий.

У селищі Іванків Вишгородського району Київської області 13 квітня внаслідок тривалих дощів розмило дамбу місцевого ставка. Вода впала у річку, підтопило дві вулиці. 15 квітня там ліквідовували наслідки повені. На тимчасовому переїзді через річку Тетерів техніка укріплювала насип.

14 квітня у деяких населених пунктах Вишгородського, Бучанського та Броварського районів фіксували підтоплення. Рятувальники ДСНС моніторили рівень водойм і допомагали населенню.

Цьогоріч водопілля буде більшим через значну кількість опадів. Але очікуваний максимальний рівень не загрожує промисловим об’єктам і житловим масивам Києва, повідомили в КМДА. Також вони опублікували перелік районів, де є ризик підтоплень.

"Укргідроенерго" вживає усі можливі заходи для врегулювання рівню води та зменшення наслідків підтоплень. Гідроелектростанції на Дніпрі та Дністрі здійснюють контрольовані скиди води.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua