Замінили ліфт за 700 грн: як працює програма співфінансування капремонтів у Києві

Будинок у Дарницькому районі Києва. Фото: КМДА

У Києві у 2023 році в межах двох міських програм співфінансування виконали 274 капітальні ремонти в житлових будинках. Частина з них — енергоефективні проєкти, що дозволяють економити на комунальних платежах.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на заступника голови КМДА Петра Пантелеєва.

Зазначається, що ремонти робилися за програмами співфінансування "70/30%" та "Капремонти". Види робіт обирають жителі, так само, як і механізми накопичення коштів для оплати своєї частки співфінансування.

"Найбільш лояльними умови фінансування є щодо заміни чи модернізації ліфтового обладнання, адже воно чи не найдорожче з усіх елементів будинку. Але наша програма це враховує, і замінити ліфт можна за 700 грн з квартири, як це зробили в будинку на вулиці Братства тарасівців", — сказав Пантелеєв.

Голова правління житлово-будівельного кооперативу "Будівельник-9" Катерина Гарбуз розповіла, що будинку 37 років, підйомник пропрацював стільки ж. Загальна вартість його заміни склала понад 2 млн грн. Люди скористались умовами фінансового співвідношення, яке пропонувало місто: 95% — кошти міського бюджету, а 5% зібрали самі жителі.

Ліфтове обладнання. Фото: КМДА

"Це будинок, де є ЖБК, тому жителі збирали кошти поступово, в рахунок додаткових платежів до квартплати. Частка, яку заплатили люди, склала 103 тис. грн, тобто це близько 700 грн з квартири. Крім того, електроенергії нове ліфтове обладнання споживає втричі менше, тому люди ще й мають суттєву економію", — поінформував Пантелеєв.

За його словами і цього року програми будуть працювати, зокрема, щоб залучити нові будинкові громади, технічний стан житла яких гостро потребує модернізації.

Що відомо про енергоефективні проєкти у Києві

У Києві міська державна адміністрація приймала заявки для участі у конкурсній програмі енергоефективних проєктів "70/30" на 2024 рік. На початку цього року прийом заявок продовжили до 1 лютого.

Проєкт дає змогу мешканцям житлових будинків, у яких створені ОСББ та ЖБК, збільшити їх енергоефективність. У подальшому це вплине на вартість комунальних послуг.

Раніше КМДА приймала заявки для участі у міській конкурсній програмі енергоефективних проєктів "70/30" з 28 листопада до 28 грудня 2022 року. Потому продовжили на місяць прийом заявок — до 1 лютого 2023 р.

У листопаді 2022 року Київрада ухвалила рішення про те, що столичні об'єднання співвласників багатоквартирних будинків зможуть купувати генератори для власних потреб, а місцева влада компенсуватиме 75% витрат.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua